Webmaster Araçları
Giriş Yap/Üye Ol

Kaliteli Backlink Nasıl Alınır ?

admin Backlink 31.Oca.2020 20 görüntülenme 0 yorum

Kaliteli Backlink Nasıl Alınır ?

Kaliteli backlink alma web sitenizin değerini üste çeker. Google arama sonuçlarında üstelik üst sıralarda bulunmak bir web sitesi için prestijli bir durumdur. Hem prestijlidir hem de siteye daha çok ziyaretçi gelmesini sağlar. Dijital pazarlama yöntemlerinden biri olarak güvenilirlik duygusu da yaratır. İnsanlar daha üst sıralarda gördükleri sitelere daha fazla güvenme meyline sahiptirler.

Kaliteli Backlink Nedir?

Kaliteli backlink nedir? ; kaliteli backlink sitenizin ilgi alanlarına yakın olan, puanı sizden daha yüksek olan web sitelerinden doğal olarak alınan linklerdir. Bu linklerin kalıcılığı fazladır. Kısa süreli kalitesiz linklerden farklı olarak web sitenizin daha nitelikli görünmesini sağlar. Alakasız, çok kısa sürede yoğun biçimde alınan backlinkler ise web sitenizi birden üste çekse de sonrasında Google tarafından tespit edilecektir. Bu backlinkler kalktığında ise siteniz sıralamada yeniden aşağılara düşer.

Kaliteli Backlink Özellikleri Nelerdir?

Kaliteli backlink özellikleri web sitelerine güven duyulmasını sağlar, eğer bir hizmet ya da ürün tanıtım üzerine olan bir siteyse hedef kitlesini platforma çeker. Kaliteli backlink özellikleri şunlardır:

Uzun sürede ölçülü ve doğal bir zamanlama ile alınırlar ( Örneğin 1 haftada 2-3 backlink doğaldır )

Kaliteli backlinkler sizinle aynı sektörde, konuda, temada olan web sitelerinden alınan linklerdir

Güncel ve popüler olan sitelerden alınan linkler

Sosyal medya hesaplarından alınan linkler

Organik biçimde dağıtılan backlinkler

Kaliteli backlink alma web siteniz için büyük bir fark yaratır. Bu nedenle SEO hizmetlerinde kalıcı sonuçlara ve profesyonelliğe önem veren firmalarla çalışmak, onlardan destek almak faydalıdır.

Kaliteli Backlink Alma Yöntemleri Nelerdir?

Kaliteli kalıcı backlink alma için öncelikle web sitenizi en iyi biçimde tasarlamalı, içeriklerini kaliteli biçimde hazırlamalısınız. Güncel, kaliteli içerikler sunan siteleri Google botları tespit ederek onlara yüksek puanlar verir. Web sitesinin özgün olması ise Google bakımından çok değerlidir. Taklit siteler kısa sürede anlaşılır çünkü Google algoritmaları bunları tespit üzerine hazırlanmıştır.

Doğal Backlink Almak için Ne Yapılmalı?

Doğal backlink alma için popüler konularda bir içerik hazırlamanız önemlidir. Kimsenin fazla aramadığı konularda içerik hazırlamak Google tarafından yüksek puanlarla değerlendirilir. Popüler konularda yayınlayacağınız özgün içeriklerle web sitenize kalıcı backlinkler çekmeniz mümkündür! İçeriğiniz mutlaka SEO uyumlu olmalıdır. Sadece kaliteli bir içerik yeterli olmamaktadır.

Organik Anahtar Kelimeler ve Backlink Yoğunlukları

Kalıcı backlink alma çalışmalarında anahtar kelimelerin, backlinklerin doğal ve organik gözükmesinin önemi ortadadır. Örneğin web sitenizin yalnızca ana sayfası için değil arka sayfaları için de backlink almalısınız. Anahtar kelimeler de aynı şekilde orantılı yoğunlukta ve düzende kullanılmalıdır.

Kaliteli backlink almanın yollarından biri de tanıtım yazılarıdır. Tanıtım yazılarından alınan backlinkler web sitenizi üst sıralara çıkartabilir. Backlink çalışmalarını kendiniz yürütmektense profesyonel destek alabilirsiniz; dijital pazarlama alanı çok geniş kapsamlı olarak değerlendirilmelidir.

 

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.